Zespół “Yandex” poprawił wyszukiwanie książek

Znalezienie potrzebnej książki w Yandex stało się łatwiejsze. Teraz na życzenie użytkownika jednocześnie zostaną wyświetlone oferty z kilku popularnych serwisów, co znacznie ułatwi i przyspieszy znalezienie książek w żądanym formacie. W wyszukiwarce dostępne są e-booki, audiobooki i publikacje drukowane.

Każdego miesiąca użytkownicy zadają Yandexowi do 60 milionów pytań dotyczących książek. Teraz usługa pokaże nie tylko opis, ocenę i recenzje, ale także podpowie, gdzie przeczytać książkę. Opcja „Gdzie czytać” jest dostępna dla 70% książek prezentowanych w zjednoczonej bibliotece.

Bezpośrednio ze strony wyszukiwania użytkownicy mogą rozpocząć czytanie żądanej pracy lub pobrać ją jednym kliknięciem. Możesz również dowiedzieć się o dostępności i koszcie danej książki w sklepach internetowych, wejść na stronę i dokonać zakupu. Wraz z książkami o serwisach „Liters”, mybook i book24 „Yandex” oferuje użytkownikom tysiące prac z kolekcji „Domena publiczna” oraz publikacji projektu „Vscience”. W sumie biblioteka posiada około 350 000 książek w języku rosyjskim.

„Wcześniej, aby znaleźć najlepszą ofertę, trzeba było zbadać wiele różnych zasobów. Teraz możesz porównać wszystkie warunki zakupu książki o różnych usługach jednocześnie w jednym miejscu i wybrać najbardziej odpowiednią. Wybór rośnie, coraz więcej księgarń internetowych łączy się z nowym formatem wyszukiwania ”- powiedział Maksim Zagrebin, szef produktów wyszukiwania.

Źródło: wacomlab.pl

Dodaj komentarz