Zapomniano przez 17 lat Ferrari Testarossa Sprzedaj za 2,2 mln rubli

Bloger YouTube Ratarossa opowiedział o swoim ostatnim znalezisku – supersamochodzie Ferrari Testarossa, o którym właściciel zapomniał na ulicy przez 17 lat. Okazało się, że samochód można kupić za jedyne 30 tysięcy dolarów lub 2,2 miliona rubli. Dla porównania, średnio o ten model w serwisach reklamowych proszą o trzy razy więcej, a cena szczególnie rzadkich egzemplarzy może sięgać 900 tys.

Jednak dany egzemplarz jest w opłakanym stanie: miejscami odpadła farba, na karoserii widać wiele odprysków, a wnętrze widziało lepsze czasy. Co więcej, obecny właściciel supersamochodu nie uruchomił silnika ani nie sprawdził działania wszystkich systemów. Niezależnie od tego Ratarossa uważa, że pojazd nadal można odbudować. Transakcja nie doszła jednak do skutku pomimo atrakcyjnej ceny. Ratarossa zrezygnował z zakupu, ponieważ przetransportowanie Testarossy z Portoryko do Wielkiej Brytanii kosztowałoby go zbyt wiele.

Źródło: Ratarossa

Testarossa, zaprojektowana przez Pininfarina, była produkowana w latach 1984-1996 i była jednym z najbardziej udanych modeli włoskiej marki. Podczas produkcji zbudowano około 10 tysięcy egzemplarzy, w tym 7177 Testarossa, 2280 – 512 TR i 500 – F512 M. Supersamochód został wyposażony w 12-cylindrowy silnik, który rozwijał 390 koni mechanicznych i zapewniał przyspieszenie Testarossy od zera do 100 kilometrów na godzinę w 5,2 sekundy.

Wiosną tego roku wystawiono na licytację wyjątkowy roadster wzorowany na Ferrari Testarossa, zbudowany w jednym egzemplarzu. Samochód, stworzony staraniem Watkins Racing, wyceniono na 888 tysięcy dolarów, co odpowiada 60,6 mln rubli.

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 6:29 pm

Dodaj komentarz