Żadna kobieta jak mężczyźni. Nowy system wydania gry w Chinach będzie surowy

W Chinach mają miejsce ciekawe wydarzenia. Lokalne władze bardzo zadbały o uregulowanie gier wideo, a od sierpnia całkowicie zawieszono wydawanie licencji na wydawanie nowych tytułów w kraju. Władze ponownie zastanawiają się nad swoim podejściem do gier wideo i jest wiele ciekawych punktów.

Na przykład chińscy cenzorzy wymienili już kilka niechcianych gier, które albo manipulują użytkownikiem za pomocą płatnej mechaniki, albo promują „złe wartości”. Mechanika pay-to-win i gacha są według chińskich władz niedopuszczalne: pozwalają niektórym graczom uzyskać przewagę nad innymi dzięki pieniądzom.

Z drugiej strony gry takie jak This War of Mine czy Plague Inc. pokazywać treści aspołeczne i nieludzkie, które są moralnie nieodpowiednie. Shin Megami Tensei IV został również nagrodzony za błędne cytowanie postaci religijnych, Azur Lane za upiększanie państw Osi podczas II wojny światowej, a Genshin Impact za… zniewieściałych mężczyzn.

Chiny opracowują obecnie nowy system licencjonowania gier. Tytuły, które promują przemoc lub zachęcają do morderstwa, będą miały problemy; zwane także nieistotnymi tytułami ze złożonym systemem moralnym, w którym gracze mają wybór, czy być dla nich dobrym czy złym. Nie możesz wybrać: musisz być miły. Również gry ze zniewieściałymi mężczyznami raczej nie otrzymają wsparcia państwa, a płeć postaci powinna być na pierwszy rzut oka jasna. Problemy mogą też pojawić się z tytułami, w których można w jakiś sposób wpłynąć na bieg historii – na przykład strategie.

Jak to wszystko się potoczy i kiedy nowy system licencjonowania gier zostanie uruchomiony w Chinach, nie wiadomo. Ale sądząc po tych tezach, wiele ryzykuje poddanie się poważnym zakazom. Z drugiej strony gracze nadal będą sobie radzić – te same Cyberpunk 2077 i The Last of Us nie były licencjonowane w Chinach, ale ludność kraju znalazła sposób na zagranie nimi.

Źródło: scmp.com

Dodaj komentarz