YouTube anulował wydanie rocznego przewodu trawienia

W 2020 r. serwis nie wypuścił tradycyjnego wideo YouTube Rewind poświęconego wynikom minionego roku. Wtedy Google podało, że przyczyną tej decyzji była pandemia – ale jak się okazało, YouTube całkowicie przestaje udostępniać filmy w tym formacie.

Firma oficjalnie poinformowała o wstrzymaniu prac nad projektem Rewind. Według YouTube, krótki film nie jest już w stanie uchwycić pełnej skali społeczności, która tworzy treści na platformę. Przedstawiciele serwisu zauważyli, że sami blogerzy mogą kręcić recenzje ważnych wydarzeń – i jako przykłady przytoczyli takich autorów jak MrBeast, elrubiusOMG czy Slay Points.

Co ciekawe, od 2018 roku filmy z YouTube Rewind zyskują rekordową liczbę antypatii. Film Rewind 2018 otrzymał zaledwie 3 miliony polubień z 19 milionami kciuków w dół. Rok później oceny użytkowników nie były już tak krytyczne, ale też nie na korzyść twórców: odpowiednio 3,4 i 9,5 mln.

Jednocześnie firma będzie nadal tworzyć listy najpopularniejszych filmów. Oczekuje się również globalnego wydarzenia interaktywnego pod koniec roku, ale nie ma jeszcze żadnych szczegółów na ten temat.

Źródło: slashgear.com

Originally posted on 8 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz