Yandex.Navigator dodany do Apple Carplay i Android Auto

Jak donosi serwis prasowy Yandex, serwisy Yandex.Navigator i Yandex.Maps dodały obsługę interfejsów Apple CarPlay i Android Auto. Kierowcy mają teraz możliwość korzystania z Nawigatora i Map (np. budowania trasy) bezpośrednio z ekranu systemu multimediów, jeśli współpracuje on z Apple CarPlay i Android Auto. Kierowcy czekali na pojawienie się takiej funkcji od kilku lat, ponieważ wcześniej musieli uruchamiać aplikację na smartfonie i rozpraszać się nią po drodze.

Od 4 sierpnia Apple Carplay i Android Auto udostępniają podstawowe funkcje Nawigatora i Map: można wyszukiwać adresy i organizacje, budować optymalne trasy uwzględniające korki, otrzymywać wskazówki po drodze, a ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości i fotoradarach działają nawet bez zbudowanej trasy … Do tego szybki dostęp do miejsc w zakładkach, a na mapie widoczne są korki i zdarzenia drogowe.

Osoby posiadające subskrypcję Yandex Plus będą mogły skorzystać z nowej możliwości. Subskrypcja daje również możliwość słuchania muzyki w drodze bez reklam i otrzymania cashbacku w Yandex.Zapravki, jednak nie będziesz mógł korzystać z tych funkcji z wyświetlacza w samochodzie.

Usługi wbudowane w programy, takie jak „Stacje benzynowe”, „Muzyka” i asystent głosowy Alicja, nie będą dostępne z ekranu systemu multimedialnego w samochodzie ze względu na zasady systemów Apple i Android.

Aby to zrobić, programiści dodali przycisk „Kontynuuj przez telefon”. Kierowca jednym kliknięciem będzie mógł przełączyć się z ekranu samochodu na smartfona i np. zapłacić zbliżeniowo za stację benzynową. Następnie możesz przełączyć się z powrotem na komputer pokładowy i kontynuować jazdę po trasie.

Według Yandex co miesiąc korzysta z Navigatora 21 milionów Rosjan. Wiosną 2021 r. rozszerzono funkcjonalność serwisu: dodano ostrzeżenia o niebezpiecznych odcinkach trasy. Należą do nich trudne skrzyżowania, niebezpieczne odcinki do wyprzedzania oraz miejsca, w których łatwo przeoczyć pieszych.

Źródło: serwis prasowy Yandex

Originally posted on 24 listopada, 2021 @ 3:12 pm

Dodaj komentarz