Yandex.market pozwoli Ci spróbować dużych urządzeń gospodarstwa domowego

W aplikacji Yandex.Market można było zrozumieć, czy lodówka lub pralka zmieści się w kuchni, łazience lub innym pomieszczeniu. Użytkownicy mają dostęp do 32 000 modeli 3D dużego sprzętu.

Nie tak dawno na Yandex.Market wystartowała ankieta, podczas której użytkownicy mogli głosować na najpopularniejszą funkcję oficjalnej aplikacji. 42% ankietowanych stwierdziło, że chce poznać rozmiar produktu i czy będzie pasował do otoczenia, 21,4% chciało zobaczyć położenie złącz sprzętu, a 19% poprosiło o więcej informacji na temat wyglądu. Po wysłuchaniu życzeń użytkowników Yandex.Market stworzył proste trójwymiarowe modele w postaci geometrycznych kształtów.

Po otwarciu aplikacji musisz przejść do karty produktu i kliknąć żółte kółko ze schematyczną kostką. Uruchomi to tryb rozszerzonej rzeczywistości, który pozwoli sprawdzić, czy lodówka, telewizor i inne sprzęty gospodarstwa domowego zmieszczą się w kącie użytkownika. Gdy model 3D produktu zostanie osadzony w domowej przestrzeni, będzie można przesunąć telefon, aby obejrzeć zakup pod różnymi kątami.

Oprócz prostych modeli 3D dużego sprzętu dostępne są również szczegółowe modele niektórych towarów. Są to smartfony, konsole do gier i Yandex.Station. Serwis zaoferował tego lata nową funkcję, a modele są tworzone zarówno przez sam rynek, jak i sprzedawców. Sklepy mogą przesyłać do serwisu gotowe modele produktów stworzone za pomocą Object Capture od Apple lub wysyłać zdjęcia, aby Market mógł samodzielnie przygotować modele. Rzeczywistość rozszerzona jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Android. Techniki tej można również nauczyć się w ten sposób w mobilnej wersji przeglądarki Safari. Do końca roku serwis planuje stworzyć proste modele 3D dla wszystkich produktów z kategorii dużego sprzętu, dla których sprzedawcy wskazali rozmiary.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 23 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz