Xiaomi ustanowiło rekord liczby aktywnych użytkowników MIUI

Xiaomi opublikowało swoje sprawozdania finansowe za trzeci kwartał 2021 roku. Oprócz danych o przychodach w statystykach uwzględniono kolejną ciekawą liczbę: rekordową liczbę użytkowników oprogramowania MIUI w całej historii marki.

Według Xiaomi miesięczna oglądalność popularnej powłoki oprogramowania, która pojawiła się na rynku w 2010 roku, po raz pierwszy przekroczyła 500 milionów osób miesięcznie. Od początku 2021 roku MIUI Fan Club powiększył się o około 100 milionów nowych aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie, z czego Chiny stanowiły 18,65 miliona.

Przychody Grupy Xiaomi w III kwartale 2021 r. wyniosły 12,22 mld USD (8,2% więcej niż przed rokiem), a skorygowany zysk netto 0,81 mld USD. Przychody ze sprzedaży smartfonów sięgnęły 7,48 mld USD. Firma zajęła również trzecie miejsce w światowym rankingu pod względem liczby sprzedanych urządzeń. Do końca roku producent planuje wysłać co najmniej 190 milionów gadżetów.

Inne osiągnięcia Xiaomi w tym roku obejmują uruchomienie spółki zależnej zajmującej się samochodami elektrycznymi, która znalazła się w pierwszej piątce najpopularniejszych marek smart TV oraz zwiększenie liczby markowych urządzeń IoT do 400 milionów aktywnych gadżetów. Więcej o wynikach finansowych marki możecie przeczytać na oficjalnym blogu Xiaomi .

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 28 listopada, 2021 @ 7:10 am

Dodaj komentarz