Xiaomi przyznało, że jest gorsze od Apple

W tym tygodniu Xiaomi opublikowało swój raport finansowy za trzeci kwartał tego roku. Powiedział, że firma zajęła trzecie miejsce pod względem liczby smartfonów wysłanych na świecie, za Samsungiem i Apple. Rzecznik chińskiego giganta wyjaśnił, dlaczego tak się stało.

Warto zauważyć, że w drugim kwartale tego roku Xiaomi dostarczyło 16,7% całkowitej liczby smartfonów, wyprzedzając Apple i zajmując drugie miejsce. W III kwartale jej udział wyniósł 13,5% i był niższy niż spółki z Cupertino. Komentując tę sytuację, starszy wiceprezes Xiaomi Wang Xiang powiedział, że ze względu na globalny niedobór chipów, około 10-20 milionów urządzeń zostało wysłanych mniej niż mogli. Jednak głównym powodem było to, że szczerze przyznał się do premiery nowej serii iPhone 13, która wywołała ogromne poruszenie wśród kupujących.

W komunikacie Wang Xiang zauważył, że sprzedaż ich smartfonów premium nadal rośnie i w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku wyniosła 18 mln sztuk – 12,8% wszystkich sprzedanych urządzeń. Dla porównania w ubiegłym roku liczba ta wyniosła niecałe 8%. Rzecznik Xiaomi dodał, że zamierzają podążać za obecną strategią, skupiając się na droższych modelach. Ponadto jednym z podstawowych zadań firmy jest teraz wzmocnienie wpływu marki, aby coraz więcej osób wybierających smartfony premium wiedziało o Xiaomi.

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 1 grudnia, 2021 @ 6:57 pm

Dodaj komentarz