Xiaomi o nazwie datę wyglądu własnego elektrowni

Ponad sześć miesięcy po ogłoszeniu rozwoju własnego samochodu elektrycznego Xiaomi jest gotowe podzielić się dokładniejszymi warunkami. Podobno masowa produkcja nie rozpocznie się tak szybko, jak byśmy chcieli.

Dyrektor generalny Lei Jun nie tylko potwierdził intencje firmy, ale także ujawnił terminy pierwszego pojazdu elektrycznego firmy. Według niego pierwsze samochody pojawią się w 2024 roku. Informacja została ogłoszona w ramach wydarzenia dla inwestorów i dopiero po tym trafiła do lokalnych mediów. Nieco później dyrektor międzynarodowego działu marketingu Zang Ziyuan opublikował tę samą wiadomość dla dziennikarzy.

Ponieważ rejestracja dywizji pojazdów elektrycznych zakończyła się dopiero w sierpniu, nie warto mieć nadziei, że firma zdecyduje się na przyspieszenie rozwoju. Xiaomi zobowiązuje się zainwestować 10 miliardów dolarów w nowy biznes w ciągu najbliższych 10 lat. Następnie przejęto DeepMotion, firmę zajmującą się autonomiczną technologią sterowania. Trwa też masowa rekrutacja pracowników do pionu motoryzacyjnego.

Przypomnijmy, otrzymane niedawno informacje o zbliżającym się zakupie China Evergrande Group, którego koszt szacowany jest na 12,5 mld USD. To kolejna chińska firma produkująca samochody elektryczne. Nie jest jeszcze jasne, czy Xiaomi planuje produkować samochody we własnym zakresie, czy woli produkcję kontraktową.

Źródło: gsmarena.com

Originally posted on 23 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz