Xiaomi MI10 Ultra Display nie zrobił wrażeniem ekspertów DXOMARK

Eksperci z laboratorium DxOMark przeprowadzili szczegółowe testy ekranu zeszłorocznego flagowca Xiaomi – modelu Mi10 Ultra. Urządzenie przetestowano w różnych scenariuszach, a jego możliwości techniczne porównano z kilkoma gadżetami innych marek.

Xiaomi Mi10 Ultra został wyposażony w 6,67-calowy ekran OLED o proporcjach 19,5:9, częstotliwości odświeżania 120 Hz i rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli (386 ppi). Podczas testów eksperci ocenili wydajność modułu według kilku kryteriów, w tym jakości kolorów, trybu odtwarzania wideo, dokładności reakcji czujnika i obecności artefaktów.

Smartfon wykazał się dobrą czytelnością zarówno w bezpośrednim świetle słonecznym, jak i w pomieszczeniach. Podczas przeglądania zdjęć i wyświetlania interfejsu urządzenie nie ma problemów z płynnością. Jednocześnie Mi10 Ultra może pochwalić się dobrym odwzorowaniem kolorów w każdych warunkach pracy.

Nie bez wad. Według ekspertów ekran gadżetu nie ma maksymalnej jasności. Podczas oglądania treści HDR ciemne i jasne odcienie również nie są prawidłowo wyświetlane. Podczas dynamicznych rozgrywek obraz na wyświetlaczu urządzenia często się trzęsie, a czujnik dotyku co jakiś czas powoduje fantomowe kliknięcia, mimo że wokół krawędzi smartfona jest niska czułość.

Zgodnie z wynikami testu, Xiaomi Mi10 Ultra zdobył 73 punkty, nie dostając się nawet do pierwszej 30-tki kompozytowej oceny DxOMark. Pokonał Mi 10T Pro 5G o jeden punkt i został pokonany przez Microsoft Surface Duo, który otrzymał 74 punkty.

Źródło: dxomark.com

Originally posted on 22 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz