Xiaomi 12 Pro ukaże się wcześniej i będzie droższy niż oczekiwano

Wbrew wcześniejszym plotkom, Xiaomi 12 Pro zostanie zaprezentowany w tym samym czasie, co podstawowy model nowej linii. Zostało to ogłoszone przez renomowanego insidera pod pseudonimem Digital Chat Station. Wiadomo też, że cena nadchodzących flagowców będzie wyższa niż ich poprzedników na początku sprzedaży.

Digital Chat Station zapewnił, że Xiaomi 12 Pro zostanie pokazany jeszcze w tym miesiącu, a smartfon otrzyma ekran OLED o przekątnej około 6,6 cala o rozdzielczości 2K i zakrzywionych krawędziach po bokach. Wiadomo, że flagowce Xiaomi będą oparte na procesorze Snapdragon 8 Gen 1. Nie będą to jednak pierwsze smartfony z nowym chipem, jak obiecał producent, skoro Moto Edge X30 został dziś zaprezentowany ze Snapdragonem 8 Gen. 1.

Dodatkowo na Weibo pojawiła się informacja, że Xiaomi 12 będzie droższy od swoich poprzedników. Tłumaczy się to wzrostem ceny Snapdragona 8 Gen 1 ze względu na ciągły niedobór produktów półprzewodnikowych. Plotka głosi, że Xiaomi 12 ma zacząć się od 4299 juanów, co stanowi równowartość 680 USD.

Dokładna data prezentacji nowych flagowców Xiaomi nie została jeszcze ogłoszona.

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 29 grudnia, 2021 @ 4:50 pm

Dodaj komentarz