Wystąpił porównanie grafiki i wydajności różnych wersji Battlefield 2042 [Video]

Zgodnie z oczekiwaniami, start otwartej bety Battlefield 2042 praktycznie zmusił tematycznych YouTuberów do rozpoczęcia publikowania porównań grafiki różnych wersji strzelanki na konsolach nowej generacji i komputerach osobistych.

Budżetowy Xbox Series S w przewidywalny sposób pozostaje w tyle za wszystkimi innymi platformami: ta konsola ma najniższą rozdzielczość, najniższą jakość tekstur i najniższą jakość zasobów. Ale PS5, Xbox Series X i PlayStation 5 faktycznie idą od stóp do głów. PC wygrywa tylko w zakresie rysowania i uczciwego 4K, w przeciwieństwie do dynamiki na konsolach. Na prawie wszystkich systemach gra pokazuje stabilne 60 klatek na sekundę.

Jeśli chodzi o wydajność na PC, portal TechPowerUp przeprowadził testy. Aby osiągnąć 60 klatek na sekundę w Full HD na ustawieniach ultra, gracze będą potrzebować karty GeForce RTX 3060. Dla rozdzielczości 1440p i 60 fps to już nie wystarczy: potrzebujesz albo Radeona RX 6600 XT lub GeForce RTX 3060 Ti. Otóż na ukochane 4K @ 60 kl/s mogą sobie pozwolić jedynie posiadacze Radeona RX 6800 XT czy GeForce RTX 3080.

Źródło: youtube

Dodaj komentarz