Wygraj samochód: historie szczęśliwych jako instrukcje

Wacomlab.pl przeanalizował historie szczęśliwców, którym udało się zdobyć samochód. Okazało się, że spełnienie marzeń i zostanie posiadaczem zupełnie nowego samochodu za darmo jest całkiem realne, wystarczy przestrzegać kilku zasad

Iść na zakupy

Jednym z najbardziej uderzających przykładów przemawiających na korzyść tej metody jest rysunek wykonany przez włoską sieć supermarketów Esselunga. Z okazji 60-lecia firma poprosiła klientów o wypełnienie ankiet przy kasie i wskazanie w nich, dlaczego tak bardzo kochają sklep. Następnie od razu wybrano 1495 (!) najlepszych recenzji, których autorzy sieci spożywczej zaprezentowali zupełnie nowe Fiaty 500. Nawiasem mówiąc, ten rysunek trafił nawet do Księgi Rekordów Guinnessa. Wydanie nagród zajęło organizatorom 48 godzin.

Latać samolotami

Zwykle na lotnisku leniwie spacerujemy po „dyutiku”, ale następnym razem bądźmy czujni. Przynajmniej jeśli znajdziesz się w strefie odlotów lotniska w Dubaju. To tutaj lokalny operator bezcłowy organizuje losowanie nagród. W tym roku jednym ze zwycięzców był mieszkaniec Petersburga Dmitrij, który w lokalnej loterii wygrał zupełnie nowy motocykl BMW R 1200 RS. Samochód BMW i8 trafił do nowego właściciela w Wietnamie, a główna nagroda – 1 000 000 $ – trafiła do człowieka z Pakistanu.

Zrób selfie

Co dziwne, ale w tym roku Rosjanie mieli realną szansę na wygranie auta idąc do urn. Zgodnie z warunkami promocji konieczne było zrobienie selfie i opublikowanie go w sieciach społecznościowych ze specjalnym hashtagiem. Wybory minęły, a informacja o zwycięzcach pojawia się w mediach co jakiś czas. Na przykład Łada XRAY została zaprezentowana jako główna nagroda w Niżnym Nowogrodzie.

Rosjanie nie będą jednak mieli kolejnej szansy na wygranie samochodu w wyborach wkrótce, przynajmniej za 6 lat… Dlatego na razie można uciec się do najbardziej oczywistego sposobu, a mianowicie:

Kup los na loterię

Okazuje się, że niektórzy ludzie mają szczęście i wygrywają na loterii. To prawda, pozostaje tajemnicą, ile tacy zwycięzcy wydali na wszystkie wcześniej zakupione bilety. Przy okazji, jeśli wygrałeś samochód na loterii, nie oznacza to, że dostałeś go za darmo.

Po pierwsze musisz zapłacić podatek, który w zależności od rodzaju loterii może wynosić od 13% do 35%. Po drugie, będziesz musiał wydać pieniądze w drodze do miejsca, w którym będzie na Ciebie czekał nowy samochód. Jeśli zdecydujesz się sprzedać wygrany samochód, to również nie będziesz w stanie uzyskać dobrego zysku, ponieważ będziesz musiał również zapłacić podatek dochodowy. Dlatego jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na losy na loterię i inną późniejszą biurokrację, możesz spróbować:

Bądź bardzo wytrwały i wytrwały

Te cechy pokazała 30-letnia Amerykanka Dilini Jayasuriya, która wraz z innymi uczestnikami rysunku przez ponad dwa dni dotykała ustami karoserii samochodu w jednym z salonów Kia. W rezultacie pocałunek Dilini został uznany za najdłuższy (50 godzin!), a w prezencie otrzymała zupełnie nową Kia Optima.

I najważniejsza rzecz

Nie zapomnij o oszustach. Internet dosłownie roi się od stron z klonami znanych marek samochodów, które rzekomo organizują loterie samochodowe. Na przykład w zeszłym roku AVTOVAZ już zaprzeczył takim loteriom, twierdząc, że nie ma z nimi nic wspólnego.

PS Niestety, wygranie samochodu jest równie realne, co nierealne! Dlatego możesz liczyć na szczęście lub po prostu oszczędzać. Nawiasem mówiąc, o tym, jak zaoszczędzić na nowego Mercedesa z pensją 40 tysięcy rubli , przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz