Wycofany przez Steve Jobs PDA Apple VideoPad 2 Put na aukcji

W niedalekiej przyszłości na aukcji Bonhams pojawi się unikalny prototyp Apple VideoPad, który nigdy nie został wprowadzony na rynek. Rzadki PDA kosztuje 12 000 USD.

Wiadomo, że VideoPad został pomyślany jako osobisty asystent cyfrowy (PDA) i miał stać się bardziej zaawansowanym analogiem Newtona MessagePad. Apple testowało kilka prototypów: VideoPad 1, VideoPad 2 i VideoPad 3. Wszystkie powstały między 1993 a 1995 rokiem, ale nigdy nie weszły do obiegu.

VideoPad 2, który pozostaje jedynym zachowanym prototypem koncepcyjnym, trafił na aukcję. PDA został stworzony na podstawie szkiców autorstwa byłego dyrektora generalnego Apple, Johna Scully. W efekcie linię skreślił sam Steve Jobs, który powrócił do swoich obowiązków pod koniec lat 90.

VideoPad 2 jest wyposażony w dwuekranową pokrywę na zawiasach. Brakuje górnego wyświetlacza, podobnie jak kamery do wideokonferencji. Dostępne są dwa głośniki, gniazdo na kartę pamięci i interfejs ADSL do połączenia z Internetem.

Według zapisów aukcji, VideoPad 2 został zakupiony od inżyniera Apple w Palo Alto w 1999 roku i jest dostarczany w oryginalnym czarnym skórzanym etui z logo Newtona. Oczekuje się, że cena wywoławcza wyniesie 12 000 USD. Możesz śledzić aukcję tutaj.

Źródło: macrumors.com

Originally posted on 24 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz