Wtajemniczeni: iPhone 14 Pro nie będzie miał złącza Lightning

Według iDropNews, powołując się na informacje z kilku źródeł jednocześnie, Apple naprawdę rozważa porzucenie zastrzeżonego złącza Lightning w następnej generacji iPhone'a. Firma ma ku temu kilka powodów.

Domniemany projekt iPhone’a 14

Znawcy informują, że iPhone 14 Pro zastąpi Lightning USB Type-C. Ta decyzja ze strony Apple wynika z pozycjonowania iPhone'a jako profesjonalnego rozwiązania do nagrywania filmów. Tak więc 1 minuta wideo 4K w formacie ProRes, dostępna na iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, waży około 6 GB, a dwugodzinny materiał – 720 GB. Przesłanie takiej ilości danych przez Lightning zajmuje 3 godziny 45 minut, podczas gdy przez USB 4 zajmuje to tylko 2 minuty 38 sekund.

Ponadto Komisja Europejska przyjęła już wymóg, aby producenci telefonów komórkowych przestawili się na jedno złącze ładowarki, co oznacza, że Apple będzie musiał zrezygnować ze Lightninga, aby kontynuować sprzedaż swoich smartfonów w Europie.

Przypomnijmy, że pierwszy na świecie działający iPhone ze złączem USB Type-C powstał niedawno. Został sprzedany na aukcji za 86 001 USD.

Źródło: news.mydrivers.com

Originally posted on 28 listopada, 2021 @ 8:05 am

Dodaj komentarz