Windows 11 został zainstalowany na komputerze z procesorem jednorazowym 2007

Nowy system operacyjny jest wymagający dla komputerów i działa na procesorach począwszy od 8. generacji Intel Core i 2. generacji Ryzen. Tym bardziej nieoczekiwana była wiadomość o użytkowniku, któremu udało się zainstalować system Windows 11 na komputerze ze starym Pentium 4.

Nowa wersja desktopowego systemu operacyjnego otrzymała szereg ograniczeń. Microsoft zapewnia, że zapewni to stabilną pracę komputera. Podczas instalacji systemu Windows 11 użytkownik może zobaczyć listę procesorów zgodnych z nowym systemem operacyjnym: wszystkie stare procesory są oznaczone jako nieobsługiwane. Ale jednemu entuzjastom udało się zainstalować nowy system operacyjny na komputerze z procesorem Intel Pentium 4 661, wydanym w 2007 roku.

Pentium 4 661 to jednordzeniowy procesor o taktowaniu poniżej 3600 MHz. Na powyższym obrazku widać, że komputer nie przeszedł testu bezpieczeństwa TRM 2.0, ale sam procesor nie wzbudził żadnych podejrzeń w narzędziu PC Health Check.

Autor eksperymentu zauważył, że mimo ostrzeżeń nadal zainstalował na swoim komputerze Windows 11 i otrzymał już pierwszą aktualizację. Uważa również, że całość znajduje się w bazie danych PC Health Check, która została skompilowana z błędami. Nie wiadomo, ile jeszcze procesorów tam nie dotarło, ale niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Microsoft wyeliminuje przeoczenie, naprawiając obecną bazę obsługiwanych procesorów.

Źródło: wccftech.com

Originally posted on 23 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz