Wielki Mur pokazał swój pierwszy supercar wśród odbiorców

Firma Great Wall Motors zaprezentowała swój pierwszy supersamochód typu pickup. Nowość została nazwana tak – Super Car Pickup, a nie jest łatwo rozpoznać oryginalną ciężarówkę Poer King Kong w fioletowo-żółtym aucie pokazowym. Niezwykły eksponat na Guangzhou Motor Show wyróżniał się szokującym zestawem nadwozia, obniżonym zawieszeniem, czterema ogromnymi chromowanymi rurami wydechowymi i mocowaniem „Stenser”. Niestandardowy pickup zadebiutował bez specyfikacji, a szanse na seryjną implementację są niewielkie.

Wygląda na to, że projektanci Great Wall postawili sobie za cel zaszokować publiczność, ponieważ funkcjonalność w projekcie Super Car Pickup jest minimalna. Szeroki body kit w duchu aut turystycznych, wloty powietrza za nadkolami, plastikowy „wzmacniacz” w karoserii, przyciemniane światła i spiczaste lusterka – wszystkie detale na pickupie wyglądają śmiesznie.

6386931649639eefda4db4ca5e981573e7a470b5

c0d7885751baeac824dc9efb3c254f7cd3bd611b

Samo przekształcenie pickupa użytkowego w supersamochód nie jest łatwym zadaniem, więc groteskowy zakład jest zrozumiały. Jednak za komicznym obrazem może kryć się chęć Wielkiego Muru, by ocenić zainteresowanie opinii publicznej segmentem „naładowanych” ciężarówek. W Australii, Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie popularne są pickupy o sportowym wyglądzie i charakterze, a niewykluczone, że również Chiny mają niszę dla takich modeli.

Zauważ, że zaledwie rok temu Great Wall nie produkował pickupów przystosowanych do jazdy w terenie, ale po sukcesie odpowiednich koncepcji szybko opracował kilka modeli produkcyjnych z niezbędnym przygotowaniem od razu.

Jednak w Rosji nie można się spodziewać „terenowych” czy „sportowych” pickupów Great Wall, ponieważ pojemność tego segmentu rynku jest w naszym kraju niewielka. Ale ciężarówka premium King Kong, która zadebiutowała w Kantonie, może uzupełnić lokalny asortyment już w przyszłym roku.

Źródło: Autohome.com.cn

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 11:18 pm

Dodaj komentarz