“Więcej, bardziej realistyczne, ale zapomniałem o głównej rzeczy – zabawy”. Pierwsze szacunki FIFA 22

Niebo jest niebieskie, woda mokra, a Electronic Arts co roku regularnie wydaje kolejną wersję FIFA. W sieci pojawiły się recenzje najnowszej iteracji popularnego symulatora piłki nożnej, a krytycy są co do niej nieco podzieleni.

Do tej pory w serwisie Metacritic pojawiły się tylko najbardziej zaawansowane wersje nowości – na PlayStation 5 i Xbox Series X. Edycja na konsolę Sony zdołała zwyciężyć nad konkurentem: wersja na PS5 obnosi się 79 punktami na podstawie 17 recenzji w porównaniu do 78 dla XSX (na podstawie 9 publikacji).

Jeśli chodzi o recenzje, są one generalnie pozytywne, choć nieco sprzeczne. God is a Geek (ocena: 9/10), na przykład nazwał FIFA 22 „najlepszą jak dotąd częścią serii”, podkreślając, że gra ma wiele ważnych zmian w prawie każdym elemencie gry. Ale różne wersje IGN nie są pod wrażeniem: recenzent IGN Italy (ocena: 8/10) twierdzi, że chociaż nowa FIFA jest „większa, bardziej realistyczna”, programiści gdzieś po drodze zapomnieli o najważniejszej rzeczy – zabawie”. Dziennikarz IGN Portugal (ocena: 7/10) podkreślił z kolei, że to chyba najlepsza część serii w ostatnich czterech latach, ale wciąż daleka od ideału. Rzecznik Game Informer wydał najbardziej oczywisty werdykt:

FIFA 22 może pochwalić się grafiką nowej generacji i rozsądną rozgrywką, ale zbyt mało nowości odróżnia ją od poprzedniczki.

Przypomnijmy, że premiera nowej FIFA zaplanowana jest na 1 października. Gra ukaże się na wszystkich obecnych platformach: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One, Switch, a nawet Stadia.

Źródło: metacritic.com

Originally posted on 27 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz