Wideo: Właśnie wygląda BMW i8 z silnikiem wyścigowym V8

Belgijski zespół Hamofa Motor Sport zbudował wyścigową wersję zielonego samochodu sportowego BMW i8. Samochód stracił dwusilnikową hybrydową elektrownię, zamiast tego za kierowcą zainstalowano silnik V8 z BMW Z4 GTE / GT3 i nazwano go i8 GTR.

Belgijski zespół Hamofa Motor Sport zbudował wyścigową wersję zielonego samochodu sportowego BMW i8. Auto straciło dwusilnikową hybrydową elektrownię – zamiast niej, za kierowcą, montowany jest silnik V8 z BMW Z4, obsługujący kategorie GTE i GT3.

Co się dzieje, gdy silnik elektryczny zastępuje V8 i odwrotnie?

Nowość została nazwana BMW i8 GTR. Podwozie tego sportowego samochodu wyścigowego z silnikiem umieszczonym centralnie oparte jest na ramie rurowej opracowanej przez francuską firmę Solution F. Moc 4,0-litrowego wolnossącego „ósemki” BMW S65 to 547 koni mechanicznych. Masa pojazdu – 1100 kilogramów.

Zwykłe BMW i8 jest napędzane hybrydą plug-in, która obejmuje 1,5-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy, silnik elektryczny i akumulatory litowo-jonowe. Łączna moc wyjściowa to 374 konie mechaniczne. Od zera do „setki” i8 jest w stanie przyspieszyć w 4,4 sekundy. Maksymalna prędkość samochodu sportowego to 250 kilometrów na godzinę.

Originally posted on 24 listopada, 2021 @ 2:52 pm

Dodaj komentarz