Wideo: Maska Ilon przybyła do zakładu Tesla w Cybertruck Picap

Elon Musk odwiedził budowany zakład Giga Texas: szef Tesli przybył na plac budowy elektrycznym samochodem Cybertruck i podróżował po terenie przyszłego przedsiębiorstwa. Po wizycie Muska w sieci pojawiły się zdjęcia pickupa, w tym zbliżone wnętrze – Cybertruck miał tę samą kierownicę, co niedawno zaktualizowany Tesla Model S.

Na początku 2021 roku ogłoszono, że faza projektowania wersji produkcyjnej Tesli Cybertruck została zakończona. Inżynierowie zatwierdzili już ostateczny projekt elektrycznego pickupa, który może znaleźć się na przenośniku jeszcze w tym roku. Jednak Musk przybył do nowej fabryki na tym samym przedprodukcyjnym prototypie, który został pokazany publiczności w 2019 roku.

Salon Tesli Cybertruck

Anuarbekiman / Twitter.com

We wnętrzu prototypu zamontowana jest kierownica, podobna do tej, którą otrzymał zaktualizowany Tesla Model S. Ten element budził pytania: wielu użytkowników wątpiło w legalność zainstalowania takiego mechanizmu kierowniczego w samochodzie produkcyjnym. National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) nie była w stanie ustalić, czy taka kierownica spełnia federalne normy bezpieczeństwa pojazdów i skontaktowała się z producentem samochodów, aby uzyskać więcej informacji.

Film opublikowany na Twitterze pokazuje, jak Tesla Cybertruck jedzie po piasku, z grudami ziemi przyklejającymi się do kół i progów pickupa.

Wideo ze Snapchata już wygląda jak Mars !! pic.twitter.com/9kqu6P9GPw

– Savage (@ bjteedj11) 16 kwietnia 2021

Wcześniej informowano, że seryjny Cybertruck nie będzie miał klamek, nawet chowanych. Jednak uchwycony na zdjęciach prototyp nadal je posiada.

Źródło: Właściciele Tesli Online / Twitter.com

Originally posted on 25 listopada, 2021 @ 11:33 pm

Dodaj komentarz