Wi-Fi 7: data ogłoszenia i pierwsze szczegóły dotyczące nowego standardu

MediaTek ogłosił gotowość do zaprezentowania pierwszych rozwiązań z obsługą standardu bezprzewodowego Wi-Fi 7. Firma już ogłosiła datę odpowiedniej prezentacji, a jednocześnie ujawniła pierwsze szczegóły techniczne obiecującej technologii.

Według Jamesa Chena, wiceprezesa ds. marketingu produktów w firmie MediaTek, Wi-Fi 7 zapewnia transfer danych z szybkością 2,4 razy większą niż Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E. Jednocześnie znaczne „przetaktowanie” połączenia bezprzewodowego to nie jedyna zaleta standardu. Sprzedawca zamierza pokazać technologię w akcji w styczniu przyszłego roku na targach CES 2022.

Wi-Fi 7 pozwoli zminimalizować opóźnienia sygnału, co pozytywnie wpłynie na rozgrywkę i działanie aplikacji wymagających aktywnej wymiany informacji. Ponadto sieci nowej generacji będą mniej podatne na zakłócenia, dzięki czemu nawet obecność imponującej liczby punktów dostępowych w pobliżu nie wpłynie na wydajność routera.

Pomimo ambitnych planów firmy, Wi-Fi Alliance twierdzi, że protokół jest wciąż na wczesnym etapie standaryzacji. Data oficjalnej premiery Wi-Fi 7 nie została jeszcze ogłoszona – MediaTek nie wyklucza jednak, że wdrożenie technologii na skalę urządzeń konsumenckich rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku lub w 2023 roku.

Źródło: androidcentral.com

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 1:09 pm

Dodaj komentarz