W Salwadorze powstanie wyjątkowe „krypto-miasto” bez podatków

Podczas wydarzenia Bitcoin Week prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plany budowy miasta poświęconego popularnej kryptowalucie. Oprócz rozwiniętej infrastruktury, Bitcoin City przyciągnie nowych mieszkańców prawie całkowitym brakiem podatków.

Władze Salwadoru planują zlokalizować krypto-miasto nad brzegiem Zatoki Fonseca. Ta lokalizacja nie została wybrana przypadkowo: nieopodal u podnóża wulkanu powstanie elektrownia geotermalna, dzięki której możliwe będzie dostarczanie energii elektrycznej do samej osady, a także farm do wydobywania kryptowaluty.

W planach autorów projektu jest budowa dzielnic biznesowych, lotniska i portu morskiego. Dzielnice mieszkalne będą zaplanowane według układu promienistego – z lotu ptaka „Bitcoin City” będzie wyglądać jak symbol tytułowej kryptowaluty. Wszyscy mieszkańcy miasta, według Prezydenta, będą zwolnieni z podatków, z wyjątkiem VAT.

„Pokazujemy, że z bitcoinem można wiele zrobić. Bitcoin zmieni świat, już to zmienia. To normalna ewolucja, po prostu się dzieje ”- powiedział Nayyib Bukele podczas swojego przemówienia.

Według szefa rządu budowa rozpocznie się 60 dni po otrzymaniu dofinansowania. Emisja obligacji w tym celu rozpocznie się w 2022 roku. Wcześniej Salwador stał się pierwszym krajem, w którym bitcoin został uznany za oficjalny środek płatniczy.

Źródło: presidencia.gob.sv

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 2:23 pm

Dodaj komentarz