W Rosji rozpoczął się sprzedaż online elektronarów Tesla

Usługa selekcji i zakupu samochodów SberAuto, będąca częścią ekosystemu Sber, uruchomiła internetową sprzedaż samochodów elektrycznych Tesli. Na stronie serwisu pojawiły się zarówno nowe, jak i używane samochody – zaznacza się, że są odprawiane celnie i wyposażone w obowiązkowy w Rosji system ERA-GLONASS. Ponadto do samochodów elektrycznych ładowana jest najnowsza wersja oprogramowania z obsługą języka rosyjskiego. Do chwili obecnej dostępnych jest sześć samochodów z różnych lat produkcji, wszystkie znajdują się w Moskwie.

W katalogu SberAuto pojawiło się pięć modeli Tesla Model 3, wypuszczanych od 2018 do 2021 roku. Są one prezentowane w wersji Standard Range Plus o mocy 296 koni mechanicznych, z napędem na tylne koła i rezerwą mocy 448 kilometrów, a także z napędem na wszystkie koła Long Range o mocy 367 koni mechanicznych. Taki samochód elektryczny przejeżdża 614 kilometrów bez ładowania. Cena samochodów waha się w granicach 3,5-5,5 miliona rubli.

Dostępny jest również jeden crossover Model Y, z napędem na wszystkie koła i Long Range Dual Motor za 6,3 miliona rubli. Jest wyposażony w jednostkę o mocy 350 koni mechanicznych i zasięg 460 kilometrów. Pod koniec października linię powinien uzupełnić kolejny pojazd terenowy – Model X, który będzie oferowany w wersji Performance Ludicrous z napędem na cztery koła i akumulatorem zapewniającym 548 kilometrów jazdy. Nie wiadomo, czy w serwisie pojawi się czwarty model Tesli, Model S.

Jak zauważa służba prasowa SberAvto, mieszkańcy Moskwy mogą otrzymać samochód elektryczny w dniu zakupu, a następnie usługa zacznie przyjmować zamówienia w przedsprzedaży na pożądany model i wydajność.

Tym samym SberAuto postanowiło konkurować z Moskiewskim Klubem Tesli – ta firma od 2013 roku importuje, sprzedaje i serwisuje samochody elektryczne Tesla w Rosji. Oficjalnie Tesla nadal nie jest reprezentowana na rynku rosyjskim. W maju 2021 roku szef firmy Elon Musk ogłosił oficjalne pojawienie się samochodów elektrycznych, a nawet zezwolił na lokalizację produkcji, ale jak dotąd nie podjęto żadnych działań.

Źródło: Serwis prasowy SberAuto

Originally posted on 24 listopada, 2021 @ 11:32 pm

Dodaj komentarz