USA zbudowały Forda Mustanga z filmu „John Wick” (zdjęcie)

Firma Classic Recreations uruchomiła produkcję replik samochodu, którym jeździł bohater Keanu Reeves i zaprasza wszystkich do zakupu takiego auta.

2014 John Wick Mustang nie jest kultowym samochodem w światowym kinie, ale to właśnie ten samochód Classic Recreations postanowił odtworzyć.

Zdjęcie: Klasyczne Rekreacje

Samochód, nazwany The Hitman, jest repliką samochodu z filmu, ale z pewnymi zmianami. Jednak tylko dodali brutalności „Fordowi”.

W szczególności samochód ma kolor nadwozia zbliżony do kinowego pierwowzoru oraz charakterystyczny wystrój w postaci czarnych pasów. Odtworzono nawet drobiazgi, takie jak sportowe zamki maski. Koła to 18-calowe American Racing, owinięte oponami Michelin.

Sprawa nie ograniczała się tylko do strojenia zewnętrznego. Zamiast standardowych amortyzatorów pojawiły się sportowe gwintowane z regulacją wysokości zawieszenia, a tunery wymienili standardowe hamulce na sześciotłokowe samochody Wilwood.

Oczywiście samochód tak fajnego bohatera jak John Wick musi mieć mocny silnik. A tutaj Classic Recreations oferują aż trzy opcje. Ciekawostką jest, że skrzynia biegów również może być wybrana – w podstawowej wersji samochód ma "mechanika", ale tunery mogą zamontować w Mustangu automatyczną skrzynię biegów Forda i to za darmo.

Najtańszy silnik to BOSS 302 o mocy 345 KM, za dopłatą można zainstalować BOSS 363 o mocy 507 KM. czy BOSS 429, jego moc wynosi 670 KM. A dla najbardziej zdesperowanych facetów istnieje opcja doładowania silnika V8 za pomocą dwóch turbosprężarek do imponującej wartości 1000 KM.

Niezależnie od wybranego silnika, samochód jest wyposażony w szereg ulepszeń, takich jak sportowe fotele, dodatkowe czujniki, klimatyzacja i system nagłośnienia.

Uczucie jak Keanu Reeves kosztuje od 169 000 dolarów (około 10 milionów rubli) – tyle kosztuje bazowy „Mustang” w wykonaniu Wicka.

Za wypchany modyfikacjami pakiet Pro-Touring będziesz musiał zapłacić dodatkowe 25 000 dolarów (około 1,5 miliona rubli), ale to już dla tych, którzy chcą nie tylko wyglądać fajnie, ale także jechać szybko.

Originally posted on 10 grudnia, 2021 @ 7:05 am

Dodaj komentarz