Urus Hybrid Lamborghini stanie się najpotężniejszym modelem marki

Lamborghini przygotowuje się do aktualizacji swojego supercrossovera Urus w przyszłym roku, dodając kilka nowych modyfikacji do oferty: hybrydę plug-in i ekstremalny Sport RS.

Dyrektor techniczny Lamborghini, Maurizio Reggiani, powiedział kilka lat temu, że SUV Urus prędzej czy później otrzyma wersję hybrydową. Teraz, według publikacji Car, nadeszła ta chwila – źródła własne magazynu, zaznajomione z planami włoskiej marki, twierdzą, że długo oczekiwane rozszerzenie gamy modyfikacji Urusa nastąpi w przyszłym roku wraz z planowaną zmianą stylizacji. „supercrossovera”. Podczas modernizacji SSUV otrzyma nie tylko wersję hybrydową, ale także bardziej wydajną wersję.

Elektrownia hybrydy plug-in będzie oparta na silniku benzynowym Porsche LK5 o mocy 600 koni mechanicznych. Razem z silnikiem elektrycznym łączna moc jednostki napędowej wyniesie co najmniej 820 koni mechanicznych, co czyni hybrydę Urus najmocniejszym modelem Lamborghini na drodze. Powstaje również bardziej ekstremalna wersja, zwana Sport RS, z 4,0-litrowym silnikiem V8 o mocy nie mniejszej niż 675 koni mechanicznych.

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 11:31 pm

Dodaj komentarz