UAZ przedstawił, czym może stać się „Bochenek” przyszłości

Uljanowsk Automobile Plant pokazał furgonetkę rosyjskiego projektanta

UAZ opublikował w sieciach społecznościowych zdjęcia furgonetki UAZ-452 o nietypowym projekcie, którego autorem był artysta Andrey Davydov.

Koncept otrzymał wąskie reflektory LED, bagażnik dachowy, szeroki rozstaw kół, boczne progi i tabliczki z napisem „USSR 100”.

„Co powiesz, na obrazie jest hit? A tak przy okazji, jaki kolor ciała wydaje ci się najkorzystniejszy dla tej modyfikacji – biały czy ciemnoszary? – poprosił UAZ o ocenę użytkowników projektu samochodu, nazywając go futurystycznym.

Niektórzy użytkownicy krytykowali koncepcję ze względu na szerokość samochodu, sugerując, że pasażerowie z przodu byliby zbyt ciasni, a biorąc pod uwagę konstrukcję ramy, odległość od podłogi do sufitu byłaby bardzo mała. Inni nazwali tę koncepcję atrakcyjną i oryginalną.

Pytanie jednego z użytkowników nie dotyczyło „Bochenka” – poprosił UAZ o opowiedzenie o losach projektu „Rosyjskie Prado”.

Firma potwierdziła, że część prac nad projektem została zamrożona z powodu pandemii, ale UAZ nie planuje całkowicie z nich zrezygnować.

„Niestety część prac nad nowym projektem została wstrzymana z powodu pandemii, ale już pracujemy nad nowym harmonogramem inwestycji i planem realizacji. Niestety zmiany w asortymencie modeli nie są procesem szybkim i kosztownym zarówno technicznie, jak i finansowo. Ale aktywnie pracujemy w tym kierunku i na pewno opowiemy o wszystkich zmianach ”- napisał UAZ.

W sylwestra „Bochenek” został zamieniony w „ruchomą posiadłość” dla Świętego Mikołaja. Jeździła po Omsku, tworząc świąteczny nastrój wśród mieszczan.

UAZ „Bukhanka” jest produkowany od 1965 roku iw tym czasie nie przeszedł znaczących zmian konstrukcyjnych. Ale UAZ nadal modernizuje samochód – w zeszłym roku pojawiła się wersja „Ekspedycja”, która różni się od reszty linii SGR dodatkowym wyposażeniem terenowym i imponującą ceną.

Originally posted on 6 grudnia, 2021 @ 2:23 pm

Dodaj komentarz