Tysiące folderów znaleziono w systemie Windows 11

Nowy system operacyjny Microsoft Windows 11 dziedziczy problem, który występował również w Windows 10. Użytkownicy zgłaszają, że w katalogu System32 tworzonych jest wiele pustych folderów tymczasowych o nazwach kończących się na .tmp.

Błąd został wykryty w pierwszej dziesiątce w 2019 roku i wydaje się, że został zmigrowany do systemu Windows 11. Zakłada się, że foldery tymczasowe są tworzone przez narzędzie przetwarzające podczas wykonywania pakietu aprowizacji o nazwie ProvTool.exe. Foldery .Tmp mogą być usuwane przez użytkownika bez usuwania ich negatywnie w systemie.

Ogólnie błąd nie jest krytyczny, ponieważ puste foldery nie zajmują dużo miejsca na dysku i nie zakłócają działania systemu. Często jest ich nie więcej niż sto, ale niektórzy użytkownicy zgłaszają tysiąc lub więcej takich pustych folderów. Aby sprawdzić ich obecność na komputerach z systemem Windows 11 i Windows 10, eksperci zalecają wykonanie następujących czynności:

  • Otwórz Eksplorator plików.
  • Przejdź do C:WindowsSystem32configsystemprofileAppDataLocal.
  • W systemie Windows 10 wybierz Widok i w obszarze Opcje upewnij się, że opcja Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski jest zaznaczona, a Ukryj chronione pliki systemowe (zalecane) nie jest zaznaczone.
  • W systemie Windows 11 należy wybrać Menu (trzy kropki), przejść do Ustawień, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami dla systemu Windows 10.
  • Usuń puste foldery.

Źródło: mspoweruser.com

Originally posted on 8 listopada, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz