Tylko jedna marka nie powiodła się testów zderzeniowych i nie otrzymała nagrody za bezpieczeństwo. Jest obecna w Rosji

American Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) opublikował listę najbezpieczniejszych samochodów 2021 roku. Modele, które znalazły się w rankingu, zostały ocenione podczas testów zderzeniowych, a także przetestowały działanie ich optyki i aktywnych systemów bezpieczeństwa. Przyznano o 26 więcej nagród Top Safety Pick i Top Safety Pick + niż w zeszłym roku.

W sumie w rankingu najbezpieczniejszych samochodów w 2021 roku znalazło się 90 modeli. W ubiegłym roku na tej liście znalazły się 64 samochody. Aby zostać jednym ze zwycięzców, marki musiały wykazać się pozytywnymi wynikami w testach zderzeniowych, a także dysponować skutecznymi systemami bezpieczeństwa aktywnego i nowoczesną optyką.

W teście zderzeniowym i podczas symulacji zaskoczenia pieszego 41 pojazdów zostało ocenionych jako „dopuszczalne” i „dobre”. Ponadto modele te wykazały „dopuszczalne” wyniki w testach optyki. Wśród samochodów Top Safety Pick znalazły się Honda Civic, Nissan Sentra i Toyota Corolla. Amerykańscy eksperci uznali również za najlepsze w tym rankingu Audi A4, BMW 3, Chevrolet Equinox, Ford Escape i Hyundai Sonata. Warto zauważyć, że na liście znalazł się tylko jeden pickup: był to Dodge Ram 1500 Crew Cab, wyposażony w system unikania kolizji czołowych.

IIHS wymieniło również 49 modeli, które otrzymały najwyższą nagrodę Top Safety Pick +. Samochody te muszą już w „bazie” spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa obowiązujące na rynku amerykańskim. Ta kategoria obejmuje głównie samochody premium, takie jak Audi A6, Cadillac XT6, Lexus NX i Volvo S60. Ponadto na liście najlepszych znalazły się Ford Explorer, Honda Accord, Kia K5, a także Nissan Maxima, Mazda CX-5 i Toyota Sienna.

Mitsubishi jest jedynym producentem samochodów, który nie otrzymał żadnych nagród. Ponadto przedstawiciele American Insurance Institute for Highway Safety byli zaskoczeni, że w rankingu znalazły się tylko dwa modele koncernu General Motors.

Najbardziej niezawodne samochody na świecie nazwane

W przeddzień amerykańskiej edycji Consumer Reports ukazał się kolejny ranking najlepszych marek samochodowych. Na czele zestawienia znalazła się japońska firma Mazda. Eksperci nazwali Alfę Romeo najgorszą marką.

Źródło: Instytut Ubezpieczeń Bezpieczeństwa Drogowego

Originally posted on 25 listopada, 2021 @ 2:11 pm

Dodaj komentarz