Toyota wydała maleńka kopia napędu na wszystkie koła wodoru Mirai [Video]

Inżynierowie Toyoty stworzyli replikę Mirai w skali 1:10. Jak się okazało, w środku znajdował się działający silnik wodorowy.

Niedawno Toyota trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, pokonując 1360 km bez tankowania na wodorowym Mirai. Teraz przedstawiciele brytyjskiego oddziału japońskiej firmy postanowili pokazać moc energooszczędnej technologii w skali zabawkowego modelu. Maleńki Mirai powstał we współpracy z brytyjską firmą technologiczną Bramble Energy i japońskim producentem urządzeń sterowanych radiowo Tamiya.

Toyota zauważa, że konwencjonalne autka RC mają krótki czas pracy na baterii, nie dłuższy niż 20 minut. Decyzja o zastąpieniu tradycyjnych akumulatorów wodorowymi pozwoliła na podwojenie czasu pracy. Ogniwo paliwowe jest zasilane przez parę małych zbiorników na wodór po obu stronach płytki drukowanej.

„Nasza technologia ogniw paliwowych opiera się na produkcji płytek obwodów drukowanych, które można dostosować do dowolnego rozmiaru i kształtu” — powiedział Bramble Energy.

Wodór jest przechowywany w małych puszkach, a płytka drukowana jest zamontowana w podwoziu TT-02 4WD Tamiya w skali 1:10. Toyota nie podała szczegółowych specyfikacji, takich jak waga i prędkość. Wiadomo, że moc wynosi 20 watów. Ponadto Mirai RC ma napęd na wszystkie koła, a nadwozie jest pomalowane w tym samym odcieniu Scarlet Flare Red, co model pełnowymiarowy.

Źródło: slashgear.com

Originally posted on 24 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz