Toyota Redested Crown Salon dla sake nowego dużego wyświetlacza

Japońska marka Toyota odświeżyła wnętrze XV generacji Crown sedan z nowym ekranem tabletu informacyjno-rozrywkowego z przodu. Reszta sedana pozostała taka sama: wygląd zewnętrzny i gama silników nie uległy zmianie.

W trosce o nowy duży wyświetlacz trzeba było znacząco zmienić architekturę przedniego panelu. Zamiast małego ekranu i oddzielnej klimatyzacji, zwieńczony jest „multimedialnym” wyświetlaczem, którego przekątna wzrosła do 12,3 cala. Poniżej znajduje się nowa klimatyzacja, a poniżej odtwarzacz CD, który Toyota zdecydowała się zachować.

Wyposażenie zaktualizowanego sedana obejmuje autorski zestaw systemów bezpieczeństwa Safety Sense. Obejmuje automatyczny system hamowania i rozpoznawania pieszych w ciemności, a także system monitorowania kierowcy – jeśli elektronika zauważy, że jest zbyt zmęczony, aby kontynuować jazdę, płynnie zatrzyma samochód.

Odnowiony salon Crown

Toyota

Salon przed remontem

Toyota

Toyota prezentuje jubileuszową koronę: 65-letnie modele!

„Wypełnienie” Korony pozostało niezmienione. Silnik startowy sedana to 2,0-litrowy czterocylindrowy turbodoładowany silnik o mocy 245 koni mechanicznych. Jest agregowany z ośmiozakresową automatyczną skrzynią biegów i napędem na tylne koła. Crown jest również dostępny z wolnossącym, hybrydowym układem napędowym o pojemności 2,4 litra. Łączna moc wyjściowa to 226 sił, napęd tylny lub pełny. Najwyższym silnikiem pozostaje V6 3.5, w połączeniu z elektrycznym „dodatkiem” o mocy 359 koni mechanicznych.

W Japonii zaktualizowana Toyota Crown trafiła już do sprzedaży. Koszt sedana zaczyna się od 4 899 000 jenów, czyli 3,7 miliona rubli według aktualnego kursu wymiany.

Pod koniec października Toyota musiała wycofać z rynku półtora miliona pojazdów na całym świecie, w tym te produkowane pod szyldem Lexusa. Powodem wycofania była pompa paliwowa, z problemami, na które narzekały miliony właścicieli.

Źródło: Toyota

Dodaj komentarz