TOYOTA może zwolnić nowy sedan korony: pierwszy obraz

Plotki, że Toyota rozważa nową koronę, krążą już od kilku lat. Model produkowany jest od 65 lat i zmieniany przez 15 generacji, a obecna generacja miała być ostatnią. Jednak znawcy twierdzą, że Crown powróci na rynek w 2022 r., aczkolwiek przekształci się z sedana z napędem na tylne koła w samochód z napędem na przednie koła. Japoński serwis Spyder7.com zebrał wszystkie dostępne informacje na temat projektu nowej Korony i opublikował pierwszy render przyszłego modelu.

Według nieoficjalnych danych, 2022 Crown będzie zbudowany na modułowej architekturze TNGA, która stanowi podstawę większości nowoczesnych modeli Toyoty. Co więcej, producent samochodów zrezygnuje z formatu sedana z napędem na tylne koła – następna „Korona” otrzyma napęd na przednią oś.

Render przedstawia czterodrzwiowy z dużą osłoną chłodnicy w stylu obecnej Crown i zwężającą się przednią optyką. Artysta przedstawił przyszły sedan z masywnymi otworami w przednim zderzaku i kompaktowymi lusterkami zewnętrznymi, które, podobnie jak Crown S220, znajdują się na przednich drzwiach. Jeśli chodzi o silnik, to prawdopodobnie model nowej generacji może dostać instalację hybrydową.

Obecna Toyota Crown jest napędzana podstawowym dwulitrowym silnikiem turbo o mocy 245 koni mechanicznych. Jako alternatywę w Japonii proponuje się dwie modyfikacje hybrydowe: opartą na atmosferycznym silniku 2,5 (226 KM) lub jednostce 3,5 litra (359 KM). Napęd – tył lub pełny.

Toyota używa już nazwy Crown (czyli Crown Kluger) dla dużego crossovera na chińskim rynku: pod tą nazwą sprzedawany jest tam amerykański Highlander XSE.

Źródło: Spyder7.com

Dodaj komentarz