Tim Cook wyznał się do własności Cryptovaya

Podczas konferencji DealBook prezes Apple’a potwierdził, że ma do dyspozycji cyfrowe aktywa w postaci kryptowaluty. Jednocześnie opowiedział dziennikarzom, jakie inwestycje w „kryptę” uważa za optymalne i jak odnosi się do innego trendu blockchain – tokenów NFT.

Tim Cook zauważył, że rozsądne jest rozdzielanie inwestycji między Bitcoin i Ethereum w celu zmniejszenia ryzyka, ale nie określił, które „monety” dla siebie nabył. Szef Apple powiedział, że kiedyś aktywnie interesował się tematem kryptowalut i studiował pokrewną branżę. Jednocześnie sama firma, według swojego szefa, nie planuje wykorzystania tego typu aktywów.

Jeśli chodzi o NFT, miliarder nazwał tę technologię interesującą, podkreślając, że prawdziwe zainteresowanie użytkowników wymaga czasu. Odpowiedział też na pytanie o możliwość instalowania na iPhonie aplikacji ze sklepów firm trzecich. Szef marki zaproponował dziennikarzowi zakup gadżetu z Androidem do tych celów, stwierdzając, że kupujący zawsze ma wybór, a stanowisko Apple jest uzasadnione chęcią zapewnienia użytkownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

W 2019 roku Tim Cook powiedział, że Apple nie planuje wypuszczać własnej kryptowaluty, ponieważ jest to „przywilej państwa”. Jego zdaniem takie obowiązki spoczywają w całości na władzach, a nie na prywatnych firmach.

Źródło: theverge.com

Originally posted on 12 listopada, 2021 @ 3:38 pm

Dodaj komentarz