Test wydajności i autonomii konsoli Razer na Snapdragon G3x Gen 1

Autor kanału YouTube BooredAtWork jako jeden z pierwszych otrzymał przenośną konsolę Razer opartą na nowym procesorze Snapdragon G3x Gen 1. Opowiedział nie tylko o kluczowych funkcjach urządzenia, ale także zademonstrował, jak to działa.

Warto dodać, że prezentowana konsola Razer jest jedynie urządzeniem testowym dla innych producentów i deweloperów, którzy będą mogli tworzyć własne konsole i na jej podstawie dostosowywać do nich gry. Mimo to gadżet działa bezproblemowo i sprawia wrażenie kompletnego produktu. O ile w interfejsie nie pojawią się standardowe układy przycisków, aby wrócić, wywołać uruchomione aplikacje i wrócić do ekranu głównego.

Bloger porównał nowy produkt z Nintendo Switchem, ale zwrócił uwagę na bardziej zaawansowane możliwości gadżetu Razera. Przykładowo ekran urządzenia obsługuje częstotliwości odświeżania do 144 Hz, a także ma szybkie ładowanie z mocą do 120 watów. Na potrzeby testu autor wideo uruchomił Diablo Immortal i Final Fantasy VII: The First Soldier – obie gry działają bez opóźnień. Według niego, po 2 godzinach gry poziom naładowania baterii spadł o około 10-15%: imponujący wynik jak na standardy urządzeń mobilnych.

Kiedy do sprzedaży trafią pierwsze przenośne konsole oparte na Snapdragon G3x Gen 1, wciąż nie wiadomo.

Źródło: youtube.com

Dodaj komentarz