Tesla uratował przedostatni miejsce w rankingu niezawodności

Publikacja Consumer Reports w nowej ocenie niezawodności pozostawiła amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesla na 27 miejscu na 28. Tylko inna amerykańska marka – Lincoln, jest gorsza od Tesli pod względem niezawodności. Eksperci zauważyli, że chociaż Tesla poprawia jakość swoich produktów, niezawodność samochodów elektrycznych nadal pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z innymi producentami samochodów. A w ciągu ostatniego roku w ogóle nie nastąpiły żadne zmiany.

Eksperci z Consumer Reports umieścili markę Tesla na przedostatnim miejscu w nowej ocenie niezawodności – jednak dokładnie takiej samej jak w zeszłym roku. Młodszy elektryczny crossover Model Y również znalazł się na liście dziesięciu najmniej niezawodnych samochodów w 2021 roku. Starszy elektryczny crossover Model X jest tylko nieznacznie bardziej niezawodny – jego pomysłowe tylne drzwi zostały nazwane stałym źródłem bólu głowy dla właścicieli samochodów. Tesla znalazła się na 30 miejscu z 33 marek w oddzielnej ocenie niezawodności wśród producentów pojazdów elektrycznych. Wśród problemów Modelu Y eksperci wskazują słabą jakość wykonania i nierówne szczeliny paneli nadwozia, wady lakieru i wiele innych niedociągnięć.

Samochody elektryczne Tesla Model X i Model S mają problemy z działaniem elektroniki, klimatyzacji i systemu multimedialnego. Wiarygodność modeli Y, X i S została opisana przez Consumer Reports jako „znacznie poniżej średniej”. Sedan Model 3 został oceniony jako „Średni” za swoją niezawodność. Publikacja wykluczyła Teslę Model S z listy rekomendowanych modeli do zakupu w zeszłym roku – po tym, jak eksperci zidentyfikowali problemy z zawieszeniem pneumatycznym, systemem multimedialnym i ekranem dotykowym.

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 5:10 pm

Dodaj komentarz