Tesla można nazwać zupełnie inaczej. Wszystkie zdecydowały pieniądze

Jak się okazało, Elon Musk sam nie wymyślił nazwy dla swojej firmy samochodowej. Co więcej, w tym czasie był zajęty, więc miliarder rozważał inną opcję, ale imponująca kwota była w stanie rozwiązać sytuację.

Okazało się, że kiedyś Elon Musk kupił znak towarowy Tesla Motors za 75 000 USD. Miliarder twierdzi, że gdyby nie udało mu się nabyć prawa do znaku towarowego Tesla, to jego firma mogłaby nazywać się Faraday. Co ciekawe, teraz tą nazwą używa już rywalka Muska, Jia Yueting, która opracowuje samochody elektryczne pod marką Faraday Future.

„W rozwoju ludzkości i nauki jesteśmy bardziej sojusznikami niż konkurentami. Niech Faraday i Tesla nadal są świetni w XXI wieku. Czapki z głów dla poszukiwaczy przygód, którzy odważą się rozwijać ludzką cywilizację i stworzyć inteligentny ekosystem mobilności elektrycznej” – napisał na Twitterze Jia Yueting.

Elon Musk zignorował wezwanie założyciela Faraday Future do współpracy. Nawiasem mówiąc, pierwszy samochód elektryczny Faradaya zostanie wprowadzony do masowej produkcji i dostarczony w lipcu 2022 roku.

Źródło: gizchina.com

Originally posted on 24 listopada, 2021 @ 10:54 am

Dodaj komentarz