Tesla Cybertruck może stać na przenośniku w 2021 roku

Elon Musk ogłosił zakończenie fazy projektowania wersji produkcyjnej Tesli Cybertruck. Jak poinformował szef amerykańskiej firmy, inżynierowie zatwierdzili ostateczny projekt elektrycznego pickupa, który powinien znaleźć się na linii montażowej jeszcze w tym roku.

Pomimo tego, że projekt Tesli Cybertruck został zatwierdzony, nadal nie wiadomo, czym będzie seryjny pickup elektryczny Tesli i jak różni się od prototypu. Według Elona Muska „będzie to niesamowity samochód”. Pierwsze modele Cybertrack wejdą na linię montażową jeszcze w tym roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, niektórzy kupujący będą mogli kupić pickupy kątowe do końca 2021 roku.

Cybertruck rozpocznie masową produkcję w przyszłym roku. Produkcja zostanie uruchomiona w amerykańskiej fabryce Tesli w Teksasie, która w tej chwili jest jeszcze na ukończeniu. Elon Musk powiedział, że specjaliści zamówili 8000-tonową prasę specjalnie do produkcji przenośników elektrycznego pickupa. Ponadto okazało się, że jako pierwsze w serii będą najmocniejsze wersje pickupa wyposażone w trzy silniki elektryczne.

Tesla jest gotowa do zastąpienia Cybertruck „zwykłym” pickupem

Tesla ogłosiła w listopadzie ubiegłego roku, że prawie zakończyła modernizację swojego elektrycznego pickupa Cybertruck. Następnie szef Tesli Elon Musk przestudiował konstrukcję pickupa i ogłosił „pewne ulepszenia”.

Źródło: Businessinsider.com

Originally posted on 29 listopada, 2021 @ 2:52 pm

Dodaj komentarz