Telegram wyłączy klientów zewnętrznych, którzy nie obsługują reklam

Twórcy nieoficjalnych klientów Telegrama zaczęli otrzymywać powiadomienie z prośbą o umożliwienie wyświetlania komunikatów reklamowych, które pojawiły się ostatnio w komunikatorze. Niespełnienie tego wymogu grozi zablokowaniem takich aplikacji.

Na stronie dewelopera Telegrama pojawił się już odpowiedni wpis , który mówi o konieczności utrzymywania i poprawnego wyświetlania oficjalnych komunikatów reklamowych w aplikacjach korzystających z Telegam API. Wymóg ten musi zostać spełniony do 1 stycznia 2022 r. W przeciwnym razie klienty innych firm zostaną odłączone od interfejsu API i przestaną działać.

„Niestety Telegram nie może wspierać finansowo aplikacji innych firm, które nie wyświetlają sponsorowanych postów. Będą musiały zostać wyłączone ”- mówi strona internetowa Telegram.

Przypomnijmy, że oficjalna reklama Telegramu jest wyświetlana tylko w kanałach z ponad 1000 subskrybentami w postaci jednej małej wiadomości bez zdjęć. Ponadto istnieje ścisły zestaw wymagań dotyczących postów reklamowych. Nie będzie żadnych reklam na liście czatów, a także w prywatnych wiadomościach i grupach. W przyszłości Telegram będzie miał płatną subskrypcję z możliwością wyłączenia reklam.

Źródło: corefork.telegram.org

Originally posted on 29 grudnia, 2021 @ 12:47 pm

Dodaj komentarz