Telegram 8.3: ochrona treści, więcej prywatności i inne innowacje

Popularny komunikator otrzymał kolejną dużą aktualizację na wszystkich obsługiwanych platformach. Aktualizacja przyniosła użytkownikom wiele nowych funkcji: niektóre z nich wpłynęły na pracę grup publicznych, inne mają na celu poprawę poufności osobistej korespondencji. Ponadto zarówno gadżety iOS, jak i urządzenia z Androidem otrzymały indywidualne bonusy.

Jedną z najważniejszych innowacji jest system ochrony treści dla grup i kanałów. Ich twórcy mogą teraz uniemożliwić subskrybentom zapisywanie zdjęć i filmów, przekazywanie wiadomości i robienie zrzutów ekranu. Dodatkowo rozszerzono ustawienia funkcji czyszczenia historii wiadomości w czatach prywatnych – usunięcie jest możliwe na określony dzień lub przedział czasu.

Dodano do menu ustawień i funkcji zarządzania aktywnymi sesjami. Nowy przycisk w tej sekcji pomaga natychmiast zalogować się do Telegrama za pomocą aplikacji komputerowej lub przeglądarki. W takim przypadku możesz wybrać okres nieaktywności, po którym wszystkie sesje zostaną zakończone. Dla każdego z urządzeń możesz również skonfigurować uprawnienia do odbierania połączeń głosowych lub rozpoczynania tajnych czatów.

Twórcy publicznych grup i kanałów mogli wysyłać wiadomości w imieniu jednego z tych kont, aby nie zwracać uwagi na ich osobiste konto. Jeżeli po wysłaniu wniosku o dołączenie do grupy, jej administrator skontaktuje się z użytkownikiem, nazwa grupy zostanie wskazana na tabliczce u góry czatu. Administratorzy botów będą mogli wysyłać wiadomości do użytkowników, którzy nie napisali do nich pierwsi, ale złożyli wniosek o dołączenie do grupy.

Kolejna innowacja umożliwia właścicielom urządzeń z Androidem stosowanie motywów kolorystycznych do całej aplikacji Telegram, wcześniej dostępnej tylko dla prywatnych czatów. Na niektórych urządzeniach stało się również możliwe zalogowanie się na konto bez potwierdzenia SMS-em – zamiast tego trzeba będzie wpisać ostatnie cyfry numeru, z którego nadeszło połączenie z Telegrama.

W przypadku urządzeń z systemem iOS 13 i nowszym istnieje funkcja rozpoznawania tekstu angielskiego na otrzymanych lub wysłanych zdjęciach bez wysyłania danych na serwer. Podpisy do multimediów obsługują teraz dowolne formatowanie dostępne wcześniej dla zwykłych wiadomości. Wreszcie, profile użytkowników, grup i kanałów iOS zostały zaktualizowane, aby odpowiadały standardom iOS 15.

Aktualna wersja Telegrama jest już dostępna w Google Play i App Store.

Źródło: telegram.org

Originally posted on 30 grudnia, 2021 @ 12:26 pm

Dodaj komentarz