TCl stworzył pierwszy 75-calowy wyświetlacz 8K o częstotliwości 265 Hz

TCL ogłosiło wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie 75-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 8K i częstotliwości odświeżania 265 Hz. Zaprezentowano również zaawansowany 85-calowy panel, który był możliwy dzięki nowej technologii produkcji.

75-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 8K i częstotliwości odświeżania 265 Hz został osiągnięty dzięki autorskiej technologii 8K 1G1D drugiej generacji, która opiera się na unikalnej technologii kompensacji ładunku HCC i innych opracowaniach TCL. Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie telewizory 8K dostępne na rynku obsługują tylko częstotliwości odświeżania do 120 Hz, w stosunku do których TCL poczyniło znaczne postępy. Dzięki temu obraz na takim ekranie powinien być znacznie płynniejszy.

Korzystając z tej samej technologii, firma TCL wyprodukowała pierwszy na świecie 85-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 8K i częstotliwości odświeżania 120 Hz, oparty na matrycy IGZO. Według firmy ma współczynnik kontrastu ponad 5000: 1, a jego zużycie energii jest o 30% niższe niż w przypadku odpowiedników o podobnych właściwościach.

Czas pojawienia się prezentowanych matryc w produktach handlowych nie został jeszcze zgłoszony.

Źródło: gizmochina.com

Originally posted on 29 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz