Światło umierające do przełącznika nie jest dostępne w Rosji. Wszystko z powodu zakazu w Niemczech

Horror zombie Dying Light trafił w tym tygodniu na konsolę Nintendo Switch. Ale z jakiegoś powodu gra nigdy nie pojawiła się w rosyjskim sklepie Nintendo eShop. Okazuje się, że chodzi o to, że został zakazany w Niemczech.

Przedstawiciele studia Techland wyjaśnili sprawę, odpowiadając jednemu z użytkowników na forum Reddit. Dying Light nie ukazał się na Switchu nie tylko w Rosji, ale w całej Europie.

„Jeśli mówisz o wersji cyfrowej, ze względu na charakter treści, jest ona obecnie zakazana w Niemczech, gdzie zarejestrowany jest europejski sklep internetowy. Uniemożliwia to oficjalną dystrybucję gry w krajach europejskich, a także w Australii i Nowej Zelandii. Obecnie współpracujemy z naszym partnerem i władzami lokalnymi, aby jak najszybciej znieść zakaz. Gra jest dostępna cyfrowo w USA i Azji, a wersja detaliczna jest dostępna na całym świecie ”- wyjaśnił Techland.

Kiedy zakazy zostaną zniesione i czy w ogóle zostaną – niestety wciąż nie wiadomo. Grę można jednak kupić w Rosji za pośrednictwem fizycznych sieci handlowych.

Źródło: reddit.com

Originally posted on 23 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz