SUV Aurus Komendant: ogłoszono termin prezentacji

Nowy model premium miał zostać pierwotnie zaprezentowany rok temu.

Prezentacja SUV-a Aurus Komendant powinna odbyć się wiosną przyszłego roku, w przededniu uruchomienia seryjnej produkcji modelu. Poinformował o tym RIA Nowosti szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu Denis Manturow.

„Myślę, że będzie wiosna, zobaczmy, gdzie lepiej to zrobić. Już w przeddzień wydania, jak mówią, na pewno to zrobimy, ogłosimy to – powiedział, odpowiadając na pytanie dotyczące prezentacji nowości.

Wcześniej zakładano, że „Commandant” zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności jesienią 2020 roku na Moskiewskim Salonie Samochodowym, ale wydarzenie zostało przełożone z powodu pandemii.

Rok temu w sieci pojawiły się patentowe wizerunki Aurusa Komendanta. SUV otrzymał pionowo zorientowaną osłonę chłodnicy marki Aurus, duże wloty powietrza, kwadratowe rury wydechowe, prostokątne światła i spoiler.

6 zdjęć

Zdjęcie: fips.ru i Carscoops

Model został nazwany na cześć Wieży Komendanta Kremla Moskiewskiego. Nowość zbudowana jest na jednej platformie modułowej. Komendant wyposażony jest w 4,4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 598 KM, który wspomagany jest silnikiem elektrycznym, a także w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów rosyjskiej marki KATE. Napęd jest pełny, zabudowany wokół sprzęgu przedniego koła.

Wcześniej Denis Manturov poinformował, że masowa produkcja Komendanta Aurus ma rozpocząć się w drugiej połowie 2022 roku.

Seryjny montaż Senatu Aurusa ruszył w Rosji 31 maja. Ceny sedana zaczynają się od 18 milionów rubli.

Originally posted on 12 grudnia, 2021 @ 8:06 am

Dodaj komentarz