“Spróbuj założyć”. Producent paneli dla PS5 ogłosiła wojnę Sony

W zeszłym roku Sony zaczęło likwidować produkcję paneli zamiennych do PlayStation 5 przez zewnętrznych producentów – oczywiście firma chce na tym zarabiać. Jednak wydaje się, że jedna z ofiar tej czystki postanowiła wypowiedzieć wojnę potężnej japońskiej firmie.

Mowa o dbrand, który nie tak dawno otrzymał pismo od prawników Sony z żądaniem zamknięcia przedsiębiorstwa – panele zamienne producenta cieszyły się tak dużą popularnością, że przedsprzedaż zaplanowano dopiero w maju 2022 roku. Firma spełniła wymagania Sony i po kilku dniach rzuciła sztuczkę.

Faktem jest, że Sony ma faktyczne prawo pozwać firmę, jeśli powieli projekt opatentowanego urządzenia, a do niedawna panele PlayStation 5 nie miały takiego patentu. Następnie Sony nadal zarejestrowało patent, aby móc zamknąć konkurentów w sądzie. Jednak dbrand sprytnie zszedł z drogi: po prostu opracował wymienne panele według własnego projektu.

Panele Dbrand sprawiają, że konsola jest mniejsza z wyciętymi uszami, a także dodają otwór wentylacyjny dla lepszego przepływu powietrza. Firma jest przekonana, że Sony nie będzie w stanie zrobić nic legalnie, a prawnicy firmy wygrają każdy proces sądowy – prawa nie są w żaden sposób łamane.

Ponadto dbrand prowokuje również japońską korporację, zapewniając, że będzie wściekły, gdy zobaczy wyniki sprzedaży. W przyszłości firma planuje wypuścić panele z wielokolorowym podświetleniem RGB.

Źródło: dbrand.com

Originally posted on 24 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz