Sprawdź zupełnie nowego pickupa Ford Ranger, teraz związanego z Volkswagenem Amarokiem (dużo zdjęć)

Ford przedstawia nową generację średniej wielkości ramowych pickupów Ranger

W poprzednich latach model ten był technicznie spokrewniony z Mazdą BT-50. Nowość ma jeszcze jeden krewny – przyszły Volkswagen Amarok. Warto zauważyć, że rozwój jest dokładnie dziełem Forda.

Ford Ranger był dostarczany na rynek rosyjski do 2015 roku, kiedy to padł ofiarą globalnego exodusu modeli Forda z Rosji. Być może nowy produkt, zaprezentowany 24 listopada 2021 roku, nie trafi do nas pod emblematem Forda, ale pod marką Volkswagen jest nadzieja.

Ranger otrzymał zupełnie nowe nadwozie w świeżym stylu. Wcześniej były to pickupy, niezbyt udające coś niezwykłego pod względem wzornictwa – zwykłe przeciętne amerykańskie ciężarówki. Teraz „Ford” ma nowy kurs: wygląd zewnętrzny stał się nieco zaawansowany technologicznie (oczywiście według standardów masowych pickupów użytkowych).

Ma coś wspólnego ze starszym pickupem F-150 i młodszym Maverickiem, ale Ranger ma ciekawszą konstrukcję.

Struktura zasilania oparta jest na ramie z poprzedniej generacji, ale głęboko zmodernizowana. Dostępna jest nowa przednia rama pomocnicza wykonana w progresywnej technologii hydroformowania.

Choć mamy przed sobą typowego „amerykańskiego”, będzie on sprzedawany w różnych krajach – w Europie, a także w Azji i Ameryce. Produkcja odbywa się w RPA i Tajlandii. Nie planują wypuszczać go w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale nadal jest to jeden z kluczowych rynków dla Rangera.

Ta sama fabryka w RPA będzie również produkować nowego Volkswagena Amaroka.

W gamie silników główną innowacją jest diesel V6 o pojemności 3 litrów. Charakterystyka nie została jeszcze ujawniona. Turbodoładowana benzyna i olej napędowy „czwórka” zapożyczone z poprzedniej generacji.

Salon stał się znacznie nowocześniejszy (na razie pokazywana jest tylko wersja z kierownicą po prawej stronie – skupiona głównie na Azji, gdzie auto będzie produkowane, ale na taśmociągu pojawi się też wersja z kierownicą po lewej stronie do sprzedaży po okolicy świat). Rolę wizualnej dominanty w nim pełni duży „multimedialny” tablet (przekątna – 10,1 lub 12 cali).

Sprzedaż w Azji Południowo-Wschodniej rozpocznie się w najbliższych miesiącach, w Europie i Stanach Zjednoczonych później.

Mamy o wiele więcej zdjęć Forda Rangera 2022. Przewiń dalej.

Originally posted on 11 grudnia, 2021 @ 8:37 am

Dodaj komentarz