Spotify wprowadza nowe wykresy z najpopularniejszą muzyką różnych miast na świecie [Video]

Spotify uruchamia listy przebojów z najpopularniejszymi utworami w Moskwie, Petersburgu i 200 innych miastach na całym świecie. Zostaną one opublikowane na nowej mikrowitrynie serwisu i pozwolą artystom i ich fanom poznać muzykę, która najbardziej rozbrzmiewa wśród słuchaczy na całym świecie.

Na mikrowitrynie będzie można zobaczyć cotygodniowe wykresy utworów, albumów i wykonawców, a także szczegółowe informacje o utworze i odsłuchach w dynamice. Ponadto usługa będzie zapewniać oceny według gatunku i położenia geograficznego z unikalnymi statystykami słuchania w określonych miastach – Gatunek, Miasto i Lokalny puls.

Listy artystów są tworzone na podstawie analizy danych odsłuchowych dla całego katalogu muzycznego artysty i są aktualizowane w każdy piątek. Informacje o najpopularniejszych artystach będą wyświetlane na listach Top-200 na całym świecie i w 65 innych krajach, w tym w Rosji. Na listach gatunków Spotify co tydzień wymienia 200 najlepszych utworów w 17 gatunkach, kategoryzując utwory na podstawie danych z playlist użytkowników i ocen redakcyjnych.

Na liście City słuchacze mają dostęp do muzyki, która cieszy się największą popularnością wśród mieszkańców ponad 200 dużych miast, w tym Moskwy i Petersburga. Aby dowiedzieć się, które piosenki są popularne w danym mieście, sprawdź Local Pulse. Porównuje popularność każdego utworu wśród mieszkańców danego miasta z jego występami na całym świecie.

Dodatkowo przy każdym utworze na listach przebojów znajdują się informacje o autorze i producencie utworu, a także o wytwórni i dystrybutorze.

Źródło: wacomlab.pl

Originally posted on 18 listopada, 2021 @ 6:29 am

Dodaj komentarz