Spotify uruchomi pionową alternatywę wideo dla TikTok

Serwis streamingowy ogłosił rozpoczęcie testowania nowej funkcji dla użytkowników. W specjalnej sekcji Discovery pojawi się dostęp do pionowych filmów wykonawców – ta funkcjonalność witryny jest pod wieloma względami podobna do TikTok.

Blogger Chris Messina podzielił się informacjami o innowacji z subskrybentami na Twitterze. Zauważył, że na dole interfejsu testowego klienta Spotify iOS pojawiła się dodatkowa sekcja. Możesz w nim przeglądać treści wideo publikowane przez wykonawców – możesz przesunąć palcem, polubić lub przejść bezpośrednio do samego utworu i albumu z biblioteki Spotify.

Spotify, w odpowiedzi na prośbę dziennikarzy, odmówił komentarza na temat terminu udostępnienia nowej funkcji w domenie publicznej. Oczekuje się, że w niedalekiej przyszłości tylko nieliczni uczestnicy wersji beta aplikacji będą mogli z niej korzystać.

„W Spotify regularnie przeprowadzamy serię testów, aby poprawić wrażenia użytkownika. Niektóre z tych testów ostatecznie torują drogę do szerszego doświadczenia użytkownika, podczas gdy inne służą jedynie jako ważna lekcja. Obecnie nie mamy żadnych wiadomości do udostępnienia ”- powiedziała firma.

Źródło: techcrunch.com

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 3:43 pm

Dodaj komentarz