Spójrz na unikalne Pagani Zonda. Ona wygląda na kilka innych supermotorów jednocześnie

Handlarz Mike Yin, który kilka lat temu został skazany na grzywnę za wykorzystywanie informacji poufnych, pokazał swój nowy samochód, supersamochód Pagani Zonda AY. Początkowo była to Zonda F Roadster, ale po modyfikacjach w wersji dwudrzwiowej połączono rozwiązania stylistyczne szeregu innych kreacji Horatio Paganiego: w szczególności reflektory z aerodynamicznymi nakładkami przypominają wbudowaną Zondę 760 JC 2015 na zamówienie klienta z Chin.

Według TheSupercarBlog , wyjątkowa Zonda AY jest oparta na Zonda F Roadster z 650-konnym silnikiem V12 7.3 „assowanym”. Nie wiadomo, czy został tak pomyślany, ale po ulepszeniach supersamochód wyglądał jak „zbiór cytatów”. Na przykład przednie reflektory z aerodynamicznymi osłonami są dokładnie takie same jak w chińskiej Zondzie 760 JC; wloty powietrza w tylnym skrzydle przypominające Zonda R; a masywne skrzydło z płytami końcowymi przykręconymi do nadwozia to Zonda 760 Oliver Evolution / 760 Oliver Roadster.

Zobacz ten post na Instagramie

Opublikowane przez Mike Yin (@shinmikeyin)

Jednocześnie Zonda AY pyszni się dwukolorowym kolorem: panele z włókna węglowego są głównie pomalowane na fioletowo, ale w niektórych miejscach pokryte są tylko przezroczystym lakierem ochronnym. Niektóre elementy zewnętrzne są również wykonane w kolorze fioletowym, a także akcenty na kołach i we wnętrzu. Nie wiadomo jeszcze, czy nastąpiły jakieś zmiany w technice. Zakłada się, że silnik w Zondzie AY mógłby zwiększyć moc do 760 koni mechanicznych.

Te wyjątkowe supersamochody są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. Na przykład w 2019 roku w Sotheby's w Abu Dhabi sprzedano wyjątkowy roadster Pagani Zonda Aether z manualną skrzynią biegów i karbonową karoserią z widocznym splotem. Za samochód z 2017 roku nieznany nabywca zapłacił 6 812 500 dolarów, czyli ponad pół miliarda rubli.

Originally posted on 30 listopada, 2021 @ 11:11 am

Dodaj komentarz