Smart Cane może być wykonane niezależnie za 400 USD [Video]

Inżynierowie ze Stanford University opracowali zaawansowaną laskę dla osób niedowidzących. Twierdzi się, że urządzenie można wykonać samodzielnie i będzie kosztować właściciela zaledwie 400 USD.

Głównym wyzwaniem było dostarczenie osobom z problemami ze wzrokiem skutecznego i nowoczesnego urządzenia, które usprawni poruszanie się w nieznanym terenie. Inteligentna laska wyróżnia się korzystnie na tle konkurentów nie tylko ceną, ale także innymi cechami. Tak więc waży nieco ponad 1,3 kg, podczas gdy niektóre analogi były cięższe niż 20 kg i kosztowały klientów 6000 USD.

Laska opiera się na technologii stworzonej dla pojazdów autonomicznych. Dzięki temu urządzenie omija przeszkody i prowadzi użytkownika we właściwym kierunku. W lasce znajduje się szereg czujników, w tym LIDAR, który jest niezbędny do pomiaru odległości do przeszkód. Nie bez GPS, akcelerometru, magnetometru i żyroskopu. Urządzenie jest w stanie z dużą dokładnością śledzić pozycję użytkownika, prędkość ruchu, kierunek i wiele więcej.

Zespół inżynierów nie tylko planuje rozpocząć masową produkcję laski, ale jest również gotowy podzielić się rozwojem ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Wszystkie szczegóły i niezbędne części do montażu zostaną zamieszczone w Internecie, podobnie jak oprogramowanie open source. Deweloperzy uważają, że cena laski zmontowanej w domu nie przekroczy 400 USD.

Źródło: slashgear.com

Originally posted on 17 października, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz