Skompilował ocenę najpopularniejszych przetworników w Rosji

W pierwszej połowie 2021 r. na rynku rosyjskim sprzedano 4223 pick-upów – podaje agencja analityczna Avtostat. Najlepiej sprzedającym się samochodem w tradycyjnie niepopularnym segmencie w kraju jest UAZ „Pickup”: 1306 Rosjan wybrało go od stycznia do czerwca. Krajowa ciężarówka zajęła pierwsze miejsce w pierwszym letnim miesiącu, choć w maju mistrzostwo wygrało Mitsubishi L200, a w kwietniu – Toyota Hilux.

Według wyników półrocza drugą linię rankingu zajęła Toyota Hilux: w ciągu sześciu miesięcy dealerom japońskiej marki udało się sprzedać 1201 egzemplarzy. Trzecie miejsce zajęło Mitsubishi L200, sprzedane w ilości 1159 sztuk.

W czerwcu L200 spadł o jedną pozycję: 371 mieszkańców Rosji wybrało ciężarówkę. Trzecie miejsce, podobnie jak w maju, zajmuje Toyota Hilux ze 155 sprzedanymi egzemplarzami. UAZ „Pickup” sprzedał 338 sztuk, co uczyniło go liderem w rankingu półrocznym.

Jeśli chodzi o inne pickupy na rynku rosyjskim, to od stycznia do czerwca Rosjanie kupili 390 egzemplarzy chińskiego Great Wall Wingle 7 i 124 Isuzu D-Max. Firma JAC, która sprzedaje pickupa T6 w Rosji, nie przekazuje Stowarzyszeniu Europejskich Przedsiębiorstw (AEB) danych dotyczących liczby sprzedanych pojazdów.

AEB zauważa, że popyt na pickupy w Rosji pozostaje niski: stanowią one 0,5 procent całego rynku samochodowego w kraju.

Na początku tego tygodnia Toyota pokazała kolejny teaser dotyczący pickupa z ramą Tundra, który nie jest reprezentowany w Rosji. W nowej generacji ciężarówka zachowa elektrycznie tylną szybę i dwuczęściowy panoramiczny dach.

Źródło: Autostat

Originally posted on 27 listopada, 2021 @ 12:01 pm

Dodaj komentarz