Skaner linii papilarnych można ominąć improwizowanymi środkami [VIDEO]

Firma Kraken Security Labs zajmująca się cyberbezpieczeństwem opublikowała raport na temat niedoboru skanerów linii papilarnych używanych w wielu nowoczesnych urządzeniach. Zdaniem ekspertów jest to wygodna alternatywa dla haseł, ale kosztem bezpieczeństwa.

Według oświadczenia ekspertów z Kraken Security Labs główną wadą skanerów linii papilarnych jest łatwość uzyskania samego odcisku palca. Można go usunąć z niemal każdego miejsca, którego dana osoba dotknęła, a zwłaszcza z ekranu urządzenia. Jako przykład pokazali, jak można ukraść czyjś odcisk palca, po prostu fotografując go na ekranie laptopa.

Po odpowiednim przetworzeniu zdjęcia w edytorze można uzyskać wysokiej jakości obraz wydruku. Następnie należy wydrukować go na arkuszu octanowym za pomocą drukarki laserowej – w tym przypadku na powierzchni arkusza powstaje trójwymiarowa struktura. Następnie na nadruk nakładany jest klej do drewna, który po wyschnięciu dokładnie powtarza swój kształt. Narzędzie do hakowania jest gotowe.

Film pokazuje, jak za pomocą powstałego odlewu udało się odblokować laptopa, tablet i inne urządzenia zabezpieczone skanerem linii papilarnych.

Eksperci zalecają używanie skanera linii papilarnych tylko jako dodatkowej metody odblokowania. Ich zdaniem nadal nie ma nic lepszego niż skomplikowane hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Źródło: uk.pcmag.com

Originally posted on 26 listopada, 2021 @ 5:56 pm

Dodaj komentarz