Sharp Aquos Sense 6: Wyświetlacz 120 Hz, ochrona IP68 i moduł NFC

Nowość w serii smartfonów Sharp Aquos jest interesująca ze względu na profesjonalny wyświetlacz z wysoką dokładnością kolorów i częstotliwością odświeżania. Ponadto gadżet otrzymał pojemną baterię i wyróżnia się niewielką wagą jak na standardy swojej klasy.

Przekątna ekranu urządzenia to 6,1 cala przy rozdzielczości 2432×1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Według Sharpa, matryca IGZO OLED zapewnia 10-bitowe odwzorowanie kolorów i jest w stanie wyświetlić ponad miliard kolorów. „Sercem” urządzenia jest mobilny procesor Qualcomm Snapdragon 690. Urządzenie prezentowane jest w dwóch konfiguracjach pamięci: 4/64 GB oraz 6/128 GB.

Z tyłu smartfona znajduje się główna jednostka aparatu, w skład której wchodzą trzy sensory (48 + 8 + 8 Mp, zoom optyczny 2X). Przedni moduł, znajdujący się w obszarze „drop” na wyświetlaczu, otrzymał jeden 8-megapikselowy czujnik. Sharp Aquos Sense 6 obsługuje pracę z dwiema kartami SIM, jest wyposażony w moduł NFC i jest chroniony przed kurzem i wodą zgodnie ze standardem IP68.

Za autonomię urządzenia odpowiada bateria o pojemności 4570 mAh. Według Sharpa nowość stała się najlżejszym smartfonem 5G na świecie: waży zaledwie 156 gramów. Aquos Sense 6 będzie dostępny w kolorze miedzianym, srebrnym, czarnym i niebieskim. Cena i data uruchomienia smartfona zostaną ogłoszone przez producenta w późniejszym terminie.

Źródło: gizmochina.com

Originally posted on 29 września, 2021 @ 12:00 am

Dodaj komentarz